hirdetés
Külföld

Van, ahol a koronavírus miatt élőben közvetítik a temetéseket a gyászolóknak az Egyesült Államokban

A koronavírus-helyzet nem kerülte el az Egyesült Államokat sem, ahol immár lényegében minden államban akadtak esetek. Éppen ezért, mint bármely más olyan esemény, ahol több ember gyűlik össze, a temetés is kockázatot jelent a vírus további terjedését illetően, ami miatt drasztikus változásra kérik az amerikai egészségvédelmi hatóságok az embereket – mégpedig arra, hogy az élőben közvetített szertartás segítségével búcsúzzanak el elhunyt szeretteiktől.

Van, ahol a koronavírus miatt élőben közvetítik a temetéseket a gyászolóknak az Egyesült Államokban
hirdetés

Egy webkonferencián az amerikai Nemzeti Temetkezési Vállalatok Igazgatóinak Szervezete, a ravatalozók képviselői és a CDC (Centers for Disease Control and Prevention, az amerikai Betegségmegelőzési és Járványügyi Központ) azt közölték, hogy a javaslatuk szerint a temetéseket kis számú ember jelenlétével kellene megtartani, azonban élő videóközvetítéssel lehetővé kell tenni a többi gyászoló számára is, hogy elbúcsúzzanak az elhunyttól.

A járványügyi központ a BBC cikke szerint világossá tette, hogy az intézkedésre nem azért van szükség, mert esetleg attól tartanak, hogy az adott esetben koronavírus miatt elhalálozott személytől „elkaphatnák” a betegséget a jelenlévők – hiszen arra semmilyen bizonyíték nincs, hogy ez egyáltalán lehetséges volna.

Ezzel szemben az indok az, hogy az embereknek egyfajta „szociális távolságot” javasolt tartaniuk nemcsak az Egyesült Államokban, de a világ más országaiban is.

Dr. David Berendes, a CDC járványügyi szakembere a webkonferencián azt mondta, hogy a temetés megszervezésekor korlátozni kell a jelen lévő emberek számát, amennyiben ez lehetséges, és alkalmazni kellene az élő közvetítés lehetőségeit. Az is egy elképzelhető megoldás, hogy csak a közeli családtagok legyenek jelen a szertartáson.

hirdetés

A CDC korábban azt javasolta, hogy korlátozzák legfeljebb ötven főre a temetések résztvevőinek számát, miközben Donald Trump amerikai elnök azt mondta, hogy a közösségi eseményeken legfeljebb tíz személy vegyen részt lehetőség szerint.

Ez különösen is fontos az olyan események tekintetében, ahol több jelenlévő is sérülékenynek tekinthető járványvédelmi szempontból, például azért, mert bizonyos alapbetegségeik vannak, vagy mert már elmúltak hetven évesek.

Mindamellett a mostani irányelvek megjelenése előtt is volt már több olyan amerikai ravatalozó, ahol megoldották a szertartások élőben történő közvetítését, adott esetben éppen azért, mert már nem maradt más választás.

hirdetés

hirdetés

További híreink
hirdetés
hirdetés
hirdetés
hirdetés
hirdetés
hirdetés