hirdetés
Külföld

Kim Dzsongun hotelok és más épületek lerombolását adta parancsba

Kim Dzsongun észak-koreai vezető minden dél-koreai építésű hotel és számos más épület lerombolását rendelte el egy népszerű üdülőterületen, amely azonban a vezető szerint szimbolikus jelentőséggel bír népe számára.

Kim Dzsongun hotelok és más épületek lerombolását adta parancsba
hirdetés

Kim Dzsongun egyúttal kifogásolta, hogy a hotelkomplexum, amely Kumang-hegynél található, egy katasztrófákkal sújtott területen „rozoga sátrakhoz hasonlóan” készített építmény. A BBC felidézi, az üdülőkomplexumot egykor úgy adták át, mint a két Korea közötti együttműködés szimbólumát.

A helyszínre látogatva azonban Kim Dzsongun azt mondta, hogy Szöul közreműködése nélkül jobban fenn tudnák tartani a hotelt.

Tudósítók szerint Kim Dzsongun újabb közlése illeszkedik abba a propagandába, amelyben Észak-Korea önfenntartóságára törekvését hangsúlyozzák a siker és a fennmaradás érdekében.

A Kumang-hegynél található hotelt az 1990-es években építették dél-koreai vállalatok északi szomszédjuk egyik legcsodálatosabb tájakkal bíró hegyére. Eddig több százezer dél-koreai turista számára tették lehetővé, hogy szigorú ellenőrzés mellett ugyan, de megtekintsék a helyszínt, ám 2008-ban felfüggesztették az ide szervezett utakat, miután egy dél-koreai nőt lelőtt egy észak-koreai őr.

hirdetés

2011-ben aztán Észak-Korea lefoglalt dél-koreai tárgyakat a hotelban, valamint elbocsátotta a még ott lévő dél-koreai tisztviselőket.

Szerdán a KCNA hírügynökség arról adott hírt, hogy a hoteleknél járó Kim Dzsongun egy „ósdi kuszaságnak” nevezte az épületegyüttes, amely ráadásul „bármiféle nemzeti karaktert nélkülöz”. A beszámoló szerint a vezető elrendelte minden kellemetlen megjelenésű dél-koreai létesítmény eltávolítását a helyszínről, amelyek helyett új, „modern szolgáltatást építtet” saját megoldással.

Kim Dzsongun egyúttal úgy vélte, hogy a közös építésű hotel nem az együttműködést szimbolizálta, hanem a „függőséget” Dél-Koreától, miközben a Kumang-hegy az ő földjük, amelyet „vér árán” szereztek meg, így „minden szikla és fa” a hegyen a „szuverenitásukkal és büszkeségükkel” hozható összefüggésbe.

hirdetés

hirdetés

További híreink
hirdetés
hirdetés
hirdetés
hirdetés
hirdetés
hirdetés