hirdetés
Belföld

Problémák lehetnek a Puskás Aréna külső betonburkolatával

A Puskás Aréna külső burkolatát vizsgálják a szakemberek, akik a 24.hu cikke szerint több hibát is feltártak. A lap kérdésére az üzemeltető ezt elismerte, azonban cáfolták, hogy a vizsgálat egy „mázsás elem lezuhanása miatt” indult volna.

Problémák lehetnek a Puskás Aréna külső betonburkolatával
hirdetés

Az elmúlt hetekben kosaras emelőkből vizsgálták a több mint 67 ezer néző befogadására képes, 190 milliárd forintból felépített aréna külső, több száz kilogrammos betonelemekből felépülő borítását, különös tekintettel a lépcsőházak homlokzatára – derül ki a 24.hu cikkéből.

A portál felidézi, hogy a lépcsőházak közvetlen környékét a vizsgálat elejétől kordonokkal zárták el a gyalogosforgalom elől, s az elmúlt napokban az F szektor egyik lépcsőházának felső szegélyéről néhány elemet el is távolítottak.

A 24.hu saját értesüléseire hivatkozva azt írja, hogy a tavaly novemberben felavatott stadion intenzív felülvizsgálatának az oka egy lezuhant betondarab lehet, ezen értesülésüket azonban a Nemzeti Sportközpontok határozottan cáfolta.

A Puskás Aréna életében egyébként kiemelkedő esemény is lesz a közeljövőben, hiszen alig egy hónap múlva, szeptember 24-én itt rendezik majd az Európai Szuperkupa-döntőt, ahol a BL-győztes Bayern München és a Sevilla találkozik majd. A napokban ráadásul kiderült az is, hogy a meccset nézők előtt tarthatják meg – korlátozott számú, de legalább 20 ezer ember lehetne jelen a mérkőzésen.

hirdetés

Az arénát üzemeltető Nemzeti Sportközpontok a portál kérdésére leszögezte, hogy nem történt semmilyen baleset a stadionnál, hanem csak tervszerűen végrehajtott garanciális felülvizsgálat történik, míg a javítások a homlokzati díszítőelemeket szegélyező pilonszegély-burkolat rendszerére vonatkoznak.

A feltárt hibák közt említik, hogy három burkolóelem esetében a rögzítő csapelemeknél elégtelen elhelyezést kifogásoltak, hogy több rögzítő-konzol esetében helytelen volt a rögzítő csavar felszerelése, hogy több helyen nem az elfogadott tervekben szereplő rögzítő konzolt használtak, illetve az is, hogy 5-10 helyen szabálytalanul lettek elhelyezve a pozicionáló betétek. Ezen túl több helyen a rögzítő csapok ragasztott rögzítése is hiányzott.

Az üzemeltető közlése szerint megrendelőként a kivitelezők jótállási kötelezettségének terhére elrendelték a hibák szakszerű és maximális körültekintéssel végzendő javítását, ennek költségei pedig a kivitelezőt terhelik.

hirdetés

hirdetés

További híreink
hirdetés
hirdetés
hirdetés
hirdetés
hirdetés
hirdetés